Sık Kullananlara Ekle - Açılış Sayfası Yap - Beni Sev


  Banyo Sıcaklığı Ne Kadar Olmalı Çocuklar için ideal Banyo Sıcaklığı Yetişkinler için Banyo Isısı
RUMUZ VARSA ŞİFRE :

Yetişkinle için İdeal Banyo Sıcaklıkları Aşağıdaki Gibi Olmalıdır işte Sizler İçin Banyo Isısı, Dinlenmek için: Su sıcaklığı 33-36 derecede, 20 dakikalık banyo.
Ağrılara karşı: Su sıcaklığı 36-38 derecede, 20 dakikalık banyo.
Canlanmak için: Su sıcaklığı 29-33 derecede, 20 dakikalık banyo.
Vücudun güçlenmesi için: Su sıcaklığı 40 derecede, 10 dakikalık banyo.

Bebekler İçin İdeal Banyo
Bebeğin sağlıklı bir cilde sahip olması, cildinin temiz tutulması ile yakından ilişkilidir. Bu durum aynı zamanda anne ile bebek arasında sevgi ve iletişim bağlarının kuvvetlenmesi açısından da önemlidir. Bebek banyodan sonra rahatlar ve daha iyi uyur.Banyo bebek ne çok aç ne de çok tok iken yaptırılmalı ve zamanı uyku saati öncesine denk getirilmelidir.


Yıkamaya başlamadan önce gereksinim duyabileceğiniz her şey elinizin altında olmalıdır.


Banyo suyunun uygun sıcaklıkta olduğundan emin olmak için dirseğinizle veya bileğinizin içi ile suyun sıcaklığını kontrol edin. Eğer su termometresi var ise suyun sıcaklığı 36 o C olmalıdır.


Küvet bel hizanızda olursa hem bebeğinize daha iyi hakim olursunuz, hem de bel sağlığınızı korumuş olursunuz. Bebeğinizi kesinlikle suyun yanında yalnız bırakmayın.


Mevsime, bebeğin ayına ve evin sıcaklık durumuna göre gerekirse banyo yaptıracağınız odanın ısısını ek ısıtıcılarla uygun dereceye arttırın. Banyo için ideal banyo ısısı 22-24 o C derecedir.


Mümkünse bebekler için özel üretilmiş 6.8 PH derecesine sahip ve gözleri yakmayan şampuan kullanılabilir.


Bebek doğumundan sonra ilk 12 saat yıkanmamalıdır. Vücudun yumuşak bir bezle kurulanması yeterlidir.


Bebekler 2-3 günlükten itibaren istenirse her gün yıkanabilirler. Şartlara göre haftada 2-3 kez yapılması da yeterlidir.


Göbek kordonu düşmemiş ve yeni düşmüş bebekler hiç çekinmeden yıkanabilirler. Yalnızca banyo öncesi ve kurulandıktan sonra göbek ve çevresi doktorunuzun tavsiye ettiği antiseptik bir solüsyonla ( batticon, biocadin, poviod vb ) güzelce temizlenmelidir.


Vücudunu yıkarken; bebeği kolunuzla omzu ve boynunu destekleyerek, bir elinizle koltuk altından diğer elinizle ya kalçalarından ya da bacaklarından kavrayın ve banyo küveti içindeki suya, önce ayak ve bacaklarını daldırarak yavaşça tüm vücudunu başı dışarıda kalacak gibi suya sokarak yıkanmalıdır.


Banyo sonrası tüm vücudunu ve cilt boğumlarını pamuklu havlu ile, yumuşak hareketlerle kurulanmalıdır. Kulağını kurulamak için sadece dıştan havlu, tülbent veya bir parça pamuk kullanılmalıdır. Kesinlikle kulak yoluna pamuklu çubuklar uygulanmamalıdır.


Uygun şekilde kuruladıktan sonra, uygun ısıda bebek yağı ya da bebek losyonu ile masajını yapıp, rahatlatmasına yardımcı olabilirsiniz. ..


Copright (c)  2012 BeniSev.Net
Dış Bağlantılar : Google.Com.Tr
Sitemizin anahtar kelimeleri :

sohbet chat Arkadaş Arkadaşlık Arkadaşlık Siteleri